Zásadní změna-11/?

25. prosince 2015 v 20:05 | terkic |  Kapitolovky-Naruto
No, mělo to tu být o dva týdny dřív, tedy čekali byste o chlup kratší dobu, ale jaksi jsem to psala na školeních a ty papíry pak ztratila, a pak už bohužel nebyl čas to psát znovu :( Dnes, když jsem našla chvilku, kdy jsem se rozhodla, že to napíšu znovu, jsem je zázrakem našla a přidávám to sem. Já vím, že to říkám stále dokola, ale prostě je to tak a mluvím pravdu, jednodušeji řečeno, nemám moc času. Teď jsem dělala přesčasy, do toho jsem začala psát diplomku a bohužel z toho mám hlavu v pejru, takže mě prosím zkuste pochopit a já se vynasnažím ze sebe vymáčknout to nejlepší, co zvládnu :) Prozatím vám mohu jen slíbit, že se psaním rozhodně nekončím :) Jinak děkuji všem, co mě tady nepřestali navštěvovat, a co ještě čtou moje povídky :)

11. Část: Útěk

"Myslím, že vím, kdo je ten, co nás tu drží," sykl Sasuke k Narutovi, když se za únosci zabouchly dveře.
"Kdo to podle tebe je, a jak jsi na to vůbec přišel?" zeptal se zaskočeně blonďák.
"Podle hlasu si myslím, že je to Sai," odfrkl si.
"To je takovej ten bledej, hubenej, černovlasej kluk?"
"Jo. Sice jsme nikdy vyloženě nebyli přátelé, ale bavili jsme se na pár večírcích."
"Ale proč by dělal něco takového, když je z vysoké vrstvy?" nebylo mu to jasné.
"Jeho strýc Danzo, který se o něj už od dětství stará, má obrovskou firmu na výrobu různých součástek. Naše rodinná firma jim zadala velkou zakázku za několik desítek milionů, jenže oni nejenže neplnili včas, ale také polovina z toho, co jsme obdrželi, byl kšunt. Otec po něm žádal peníze zpět a zadal to jiné firmě, jenže Danzo je neměl. Zjistilo se, že je po krk v dluzích, a že z každé zakázky, co dostane, platí ostatním firmám. Navíc i jim dodával nekvalitní součástky. Kdyby se otec nechal přemluvit, tak jako ostatní, aby mu počkal, tak by se to nezačalo řešit a Danzo by si žil v poklidu dál. Takhle teď půjde před soud za padělání kontrolních papírů ke kvalitě výrobků, tím pádem okrádání jiných podniků a jeho firma je na pokraji bankrotu. Má na mou rodinu teď vztek a Sai to zřejmě vzal do svých rukou. Pokud totiž nebude mít silné finanční zázemí, musí z naší školy pryč," vysvětlil mu celou situaci.
"Koukám, že v tomhle světě, jde jen o peníze," zabrblal si pro sebe Naruto, ale Sasuke ho slyšel.
"Víš, když někdo v naší společnosti ztratí své postavení, znamená to nehoráznou potupu, a pokud je to ještě takovým způsobem, jakým jsou uplácení a podvody, tak je to dvakrát horší. Navíc podnikatelé, kteří tímhle tratí, mohou mít své lidi i ve vězení a pomstít se mu i tam."
"To jako, že na to má někdo žaludek?" zarazilo ho.
"Pokud si myslíš, že všichni jsou to jen obyčejní lidé s instinkty pro podnikání, nebo s určitým talentem, tak jsi opravdu naivní. Těch, jak ty říkáš se žaludkem, je opravdu dost. Někdy mají i žaludek na to paktovat se s yakuzou, nebo jsou jí sami."
"Začínám si říkat, že tenhle svět je šílenější, než jsem si myslel," zlehka se zasmál.
"Jo, v tom máš pravdu," uchcechtl se Sasuke.
"Myslíš, že i Sai má za sebou teď yakuzu?" zvážněl znovu Naruto. Oceňoval odlehčení situace předešlou konverzací, ale bylo potřeba se znovu navrátit do reality.
"Ti chlápci, co jsou s ním, nebudou yakuza. Spíš bych řekl, že si najal nějaké jiné zločince," odvětil mu zamyšleně.
"A to předtím?"
"Co myslíš?"
"Myslím to s tvým pocitem o našem zabití. Máš pocit, že by toho byl Sai schopnej?"
"Těžko říct, co se mu honí hlavou, ale pravděpodobný to je," připustil. "Důležitý teď je, abychom se před ním neprořekli, že víme, že je to ve skutečnosti on," upozornil ho.
"A máš nějakej plán, jak bychom se z toho mohli dostat?"
"No vzhledem k tomu, že nám škola poskytla celkem dobrý trénink a oba nejsme zrovna málo fyzicky zdatný, tak bychom se mohli dostat k jednomu z těch okýnek tamhle nahoře," kývnul k nim hlavou a Naruto se tím směrem také zadíval. "Ale nejprve musím přijít na to, jak se dostat z těhlech provazů," zamrmlal. "Co to děláš?" když ucítil, jak se za ním Naruto začal různě vrtět.
"Důvěřuj mi," odvětil mu na to prostě blonďák a zintenzivnil své snažení. "Už jenom kousek," poznamenal si pro sebe napjatým hlasem.

"Kde ses to naučil?" zeptal se s povytaženým obočím Sasuke, když před ním Naruto stál volný a snažil se přijít na způsob, jak z toho dostat i jeho.
"Na to se raději ani neptej," povzdychl si blonďák a trochu zrudnul.
"Naruto?" vyslovil jeho jméno s úšklebkem.
"Fajn no, jeden z mých bývalých měl tak trochu zálibu ve svazování a stalo se, že na mě pak párkrát zapomněl, tak jsem to natrénoval no," zamručel podrážděně s hlavou na stranu a teď už rudý až za ušima. Sasuke to nevydržel a začal se smát, což Naruta vytočilo a překvapilo zároveň. Takhle intenzivní smích od něj nečekal.
"Tak to je dobrý," oddychl si Uchiha, když se trochu uklidnil, ale koutky úst se mu ještě pořád chvěly. "Tak počkat, co to tu ještě máme," zvážněl trochu a rozhlédl se kolem sebe. Hledal něco, co by Narutovi pomohlo s provazy, protože on takovéto umění, jako on, doopravdy neovládal. "Mohl by ses prosím podívat do pravé kapsy mého saka, jestli tam nemám svůj zapalovač?"
"Ty máš u sebe zapalovač a nic neřekneš?" vytřeštil na něj Naruto oči, přičemž v daném místě zašátral a vytáhl krásný stříbrný Zipo zapalovač se Sasukeho iniciály.
"Za prvé, nejdřív bych musel přijít na způsob, jak se k němu dostat a za druhé mi ho klidně mohli vzít," upozornil ho Sasuke na to, že mu to stejně bylo k ničemu. "Samozřejmě jsem nepředpokládal, že umíš něco takového," uchechtl se.
"Fajn," povzdychl si nad tím, že Uchiha má zase pravdu, škrtl zapalovačem a začal opatrně opalovat provazy tak, aby nepopálil Sasukeho, a aby provazy nezačaly hořet.

Když se provazy uvolnily, shodil je ze sebe Sasuke dolů a protáhl se.
"Kde se u tebe vůbec vzal zapalovač?" zeptal se naoplátku Naruto.
"Čas od času si zakouřím. Je to dobré na uklidnění a přemýšlení," pokrčil rameny.
"A víš, že to nehorázně škodí zdraví?" ušklíbl se.
"Jo, ale dávám si maximálně jednu týdně a ne krabku denně, takže to s tou škodlivostí zdraví neberu zas tak vážně," osvětlil mu.
"Mám to stejně, kor od tý doby, co chodím na Konožskou," přiznal Naruto s úsměškem. "Myslíš, že se tam dokážeme dostat?" pohodil najednou teď už s vážným hlasem hlavou k okýnkům, o kterých předtím Uchiha mluvil.
"Musíme najít něco…" začal Sasuke, ale nedořekl, když uslyšel klíče v zámku. "Rychle, pojď," sykl k němu a rozeběhli se ke dveřím. "Ty nalevo, já zprava," dal mu pokyn a Naruto udělal tak, jak řekl. Dveře se rozevřely a dovnitř vstoupil jeden z maskovaných mužů, v ruce flašku s vodou. Než si stihl pořádně uvědomit, že se dívá na prázdné židle, zacpal mu Sasuke jednou rukou zpoza jeho zad ústa a druhou mu tiskl na ohryzek a přidušoval ho. Saiův poskok se ho snažil setřást, ale Sasuke byl oproti němu fyzicky silnější. Když muž v jeho držení zvláčněl, pustil ho na zem a sebral zbraň, kterou měl v pouzdru u pasu, spolu s nožem, který měl z druhé strany. Poté opatrně vykoukl ven a rozhlédl se. Nikoho neviděl, a tak dal pokyn Narutovi, že může vyjít ven. Potichu se prokradli delší chodbou, než nezaslechli hlasy jejich únosců, tedy respektive hlas Saie, jak se snaží sjednat podmínky výkupného se Sasukeho rodiči a Narutovými prarodiči.

"Myslím, že už podnikli kroky k tomu, aby nás odsud dostali," zašeptal opravdu tiše Sasuke k Narutovi, který na něj po tomto sdělení nechápavě vytřeštil oči. "Jak moji rodiče, tak tví prarodiče jsou až příliš klidní, vzhledem k dané situaci," osvětlil mu tedy svoji domněnku.
"Myslíš si, že si toho všiml i Sai?"
"Ať už ano, či ne, tak je to ve finále jedno. Pokud si toho všiml, tak nás zabije, a pokud ne, tak nás zabije stejně, pokud mu nezaplatí," pokrčil rameny.
"Takže teď co?"
"Měli bychom se prozatím někam schovat, a pak se uvidí. Východ zdá se vede pouze přes ně a přímá konfrontace by byla blbost."
"V tom máš pravdu. Možná bychom se měli vrátit touhle chodbou a zkusit některé ze dveří, okolo kterých jsme přišli," navrhl Naruto.
"Taky si myslím," přikývl Sasuke, a tak tedy udělali.

"Do hajzlu, do hajzlu," zanadával Sai, když ukončil rozhovor s příbuznými unesených.
"Děje se něco šéfe?" zeptal se ho jeden z poskoků, který mu při únosu pomáhal.
"Myslím, že ví, kde nás mají hledat," zavrčel podrážděně.
"Ale jak?" zapojil se další.
"Nevšimli jste si, jak byli klidní? U Namikazeů bych to bral, ale u Uchihový mámy? Sice nebyla úplně klidná, ale určitě by se vzhledem ke své povaze nechovala takhle."
"Ale co teď?"
"Rozhodně odsud musíme vypadnout, ale nejdřív zlikvidujeme ty dva. Když to nevyšlo nám, nevyjde to ani jim."

"Juri, hej Juri," propleskl několikrát muže ležícího na zemi. Ten se pomalu po několika okamžicích nazdvihl a dezorientovaně se podíval na svého šéfa. "Kde jsou?" vyhrkl na něj Sai. "Ptám se, kde jsou?" vykřikl znovu, když mu neodpovídal.
"Já nevím," přiznal chraplavě, když si uvědomil, na koho se ptá.
"Jak se sakra dostali z těch provazů? Nabídli ti prachy, že jo, řekli ti, že, když je pustíš, tak ti zaplatí," uhodil na něj.
"Ne šéfe, tak to není," dušoval se. "Už když jsem sem přišel, tak byli volní. Nevím, jak se z toho dostali, ale já jim nepomáhal," přísahal mu. "Vešel jsem a omráčili mě."
"To je vlastně teď jedno," povzdychl si nakonec. "Musíme je najít, zabít, a pak odsud co nejrychleji vypadnout," rozhodl, dal jim pokyn a všichni se rozutekli do různých směrů.

"Tohle vypadá jako dobré místo," prohlásil Sasuke, když se vmáčkli do jednoho z rohů zaskládaného krabicemi.
"Musím přiznat, že mám celkem strach," zamumlal Naruto.
"Musíš věřit, že to bude dobrý. Podlé mého už naši vědí, kde jsme a každou chvílí tu budou," přesvědčoval nejen jeho, ale i sebe.
"Víš, musím ti přiznat ještě něco," začal. "Hned na začátku, co jsme se poznali, ses mi zamlouval, ale chtěl jsem začít nanovo a ne se nechat zase hned chytit. Pak jsem si o tobě myslel, že jsi nehoráznej blbec a hrozně mě to zklamalo. A nakonec, nakonec jsem byl rád, že jsem se v tobě mýlil," dokončil tichounce blonďák.
"Nemýlil Naruto, já se doopravdy tak choval," přiznal Sasuke, kterého blonďákovo přiznání lehce zaskočilo.
"Víš, vlastně jsi mi předtím nestihl doříct, proč," vzpomněl si Naruto.
"A musím?" zeptal se s nechutí v hlase.
"Já se ti taky svěřil," řekl rozhodně.
"Ale já tě o to neprosil," upozornil ho Sasuke suše.
"Zase se chováš jako blbec," nafoukl blonďák tváře. "Navíc, předtím jsi mi to chtěl říct, tak proč ne teď?"
"Fajn," povzdychl si Sasuke. "Štvalo mě to."
"Štvalo co? To, že jsem nevyrůstal v bohatství, ale v chudobě?" zamračil se.
"Ne, to nemá s čím, co dělat," zavrtěl hlavou. "Štvalo mě, že jsi předtím byl s kdekým, ale přede mnou ses choval jinak. Asi jsem tak nějak žárlil," přiznal přiškrceným hlasem. Nerad se svěřoval a vůbec ne se svými pocity.
"Páni," řekl Naruto zaskočeně. Nevěděl, co si z toho vzít, co říct. Byl spokojený a zároveň se toho bál. K Sasukemu ho to nebezpečně táhlo. Bylo to poprvé, co s někým tak moc chtěl být, a co se bál, že by ho mohl někdo zklamat a tím mu ublížit.
"To je všechno, co mi k tomu řekneš?" povytáhl obočí.
"Teď na to asi není správný čas," dostal ze sebe jen Naruto, kterému navíc nahrálo to, že se rozevřely dveře a dovnitř vešel jeden z jejich únosců. Začal kolem sebe rozhazovat krabice a bedlivě je hledal.
"Našel jsi je?" vešel dovnitř Sai s ostatními.
"Zatím ne," zamručel mu muž v odpověď.
"Tak tohle musí být jediné místo, kde ještě mohou být, hledali jsme všude," prohlásil Sai v odpověď. "Koukejte pořádně hledat."

Sasuke se připravil. "A mám vás," vykřikl Sai, když je našel. Zůstal však zaraženě koukat, když si uvědomil, že na něj Sasuke míří zbraní. "Dej to dolů," zavrčel.
"Ani mě nehne, když my, tak ty taky," odvětil mu na to Sasuke.
"Nestihneš to ani stisknout," zkoušel to dál Sai sebevědomě.
"Jsi si tím jistý?" víc pokrčil prst na spoušti.
"Ani se nehněte," ozvalo v tu chvíli ode dveří. Všichni se tím směrem podívali. Stálo tam několik ozbrojených mužů a mířili svými zbraněmi na únosce. Sai využil Sasukeho nepozornosti a chmátl po pistoli, co držel v ruce. Začali se o ni přetahovat. Zachránci nemohli nic dělat, kdyby zasáhli, mohli by nechtěně trefit i mladého Uchihu.
"Vezmu tě sebou," zavrčel Sai a v jednom okamžiku stiskl spoušť. V tu chvíli se ozvaly výstřely i ze strany jejich zachránců. Když vše utichlo, všiml si Naruto v prvním okamžiku Saie, který ležel mrtvý před ním a Sasuke…
"Sasuke!" vykřikl a přiskočil k němu. Černovlasý klečel na zemi a držel se za krvácející břicho. Naruto ho opatrně položil na svůj klín a křikl k mužům stojícím u dveří, ať co nejrychleji zavolají zdravotníka.
"Bude to dobrý, Naruto," zachrčel Sasuke, když slyšel paniku v jeho hlase.
"Neměl bych to být já, kdo by tě měl teď uklidňovat?" uchychtl se zoufale.
"Nejspíš jo," připustil s úšklebkem. "Teď mě ale omluv, asi omdl…" nedořekl, protože v tu chvíli začal převracet oči v sloup.
"Sasuke, Sasuke," zatřásl s ním Naruto. "Hlavně neumírej, ano, slyšíš?" křičel zoufale a políbil ho na ústa. "Ne teď, když se do tebe asi zamilovávám."

PS: omlouvám se za vynechání těch čáreček na obličeji, ale podle mě je Naruto už má prostě od dětství a nějak neberu, že ne :-/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 10:39 | Reagovat

Sasukeho zachrání, dají se dohromady a bude štastný konec :D nebo taky ne. Uvidíme, co si na nás vymyslíš zajímavého.

2 ivana-chan ivana-chan | 26. prosince 2015 v 11:33 | Reagovat

som zvedava ako to dopadne pevne verim v happy and....

3 Momo Momo | 26. prosince 2015 v 22:02 | Reagovat

Sakra nestihla prví komentár :-(  :-(  :-( No newa. .... MOC MOC MOC diiik ....Arigato super pokračko :-D síce som čakala neco iného ale aj tak dobré :-D Stane sa neco aj Naru-Chanovi ??? :-P :-P :-P Dúfam že jo :-P Ja Vím sú zlá :-D Tak jen tak daaal :-D držím palce :-D :-D :-D

4 Kasumi Kasumi | 27. prosince 2015 v 16:56 | Reagovat

Já jsem se na dnešní den tak těšila a dočkala jsem se ho, úžasný díl opravdu a doufám že si zase někdy uděláš čas a zase vyjde další díl :)

5 katka katka | 27. prosince 2015 v 17:15 | Reagovat

jop to Narutovi udělat nemůžeš hezky nám ho uzdrav :-D

6 A A | 1. ledna 2016 v 14:09 | Reagovat

Jako dobré.. ale asi zase přestanu číst, takový kýč na konci.. Úplně me to rozesmálo - totální absurdností.

7 Marky Marky | 4. ledna 2016 v 12:06 | Reagovat

Super :-D

8 Momo Momo | 7. ledna 2016 v 9:03 | Reagovat

Ahoj .....ja Vím už sú fakt otravná. ... ale mohla by si jak ďalší pridať Králové živlů alebo Osudu se nevyhneš pls. ... Bola by som rada za oba dvie :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Tak prosím nad tím popremyšlaj :-D A mohla by si sem častejšie pridávať ??? Viem že toho váš asi moc a nemáš moc času ale mohla by si pridávať aspoň 1 poviedku mesačne :-( :-( :-( :-( :-(  :-) :-) :-) :-) :-) Nechcem tá do ničoho tlačiť ale niektorých nebaví čakať na pokračovanie alebo na niaky novú poviedku 3 mesiace niekedy aj pol roku. ..... to nie je nič proti tebe ale kvôli tomu môžeš zbytočne stratiť čtenaru ( snáď sa to tak píše :-D :-D :-D :-D ) Inak.... O mňa nedojdeš takže sa nemusíš báť že to po čase nebude nikto čítať a určite je náš vic čo sa nemina vzdať tvojich povídek ..... Však víš z to nemyslím zle stim pridávaním iba chcú aby si mneli vic ľudí pre ktorých budeš moc písať :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D:-D  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) ( ja Vím tých smailíku je moc :-D ) :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-) :-) :-) :-) :-) :-) ;-) :-D :-D :-D :-D :-D :-) :-) :-) :-) :-) :-D :-D :-D :-D :-D :-D

9 market market | 18. ledna 2016 v 15:21 | Reagovat

Krása. Moc se těším na pokračování :-)

10 Charliefor Charliefor | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 14:21 | Reagovat

<a href=https://moscownasutki.wordpress.com/>Москва квартира на сутки дешево</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama